Вітаємо іменинницю Богдану Півненко! | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Вітаємо іменинницю  Богдану Півненко!
Півненко Богдана
Вітаємо іменинницю Богдану Півненко!
27 січня, понеділок
Поширити у Facebook

27 січня святкує день народження віртуозна скрипалька, керівниця, солістка Національного ансамблю солістів "Київська камерата", педагогиня, лавреатка численних конкурсів, донька геніального художника Івана Марчука, народна артистка України.

Свого часу їй довелося переконувати батьків, що вибір музики - зважений і не гірше живопису. А в навчанні відсутність підтримки і свого "музичного клану" за спиною змусили "пробивати дорогу самостійно".

"Тато дає мені потужну мотивацію досягти чогось в житті. Причому досягти самій, а не купити чи отримати як подарунок. Я завжди хотіла, щоб тато пишався мною. Він знає, що я всього добилась сама, він за це мене поважає, і я думаю, що й пишається.", - каже Богдана Півненко.

На початку лютого в Кембриджі і Лондоні у межах Третього фестивалю українського мистецтва фестивалю Kyiv Art Sessions відбудеться концерт "Український Модерн" для скрипки та фортепіано скрипальки Богдани Півненко і піаністки Анни Хмари.
Від початку повномасштабного російського втогнення дует Богдани Півненко і Анни Хмари самовіддано гастролює світом, знайомить і закохує публіку зі скарбами української музичної культури. Дует постійно дає концерти і в українських містах: Києві, Харкові, Дніпрі, Чернігові, Черкасах.

"Де ми тільки не грали! Як і до війни, а під час війни ще активніше, підтримуємо, просуваємо українську музику. Згадую слова Кері-Лінн Вілсон: путін прагне довести, що української культури не існує, а ми всіма доступними нам засобами доводимо, що ми є, що українці - нація зі своєю історією й стародавньою багатою культурою. Тому наша робота надзвичайно важлива, як у зміцненні іміджу країни, так й у нагадуванні світові про країну, яка б`ється на захисті всього людського.", - з одного з інтерв'ю Богдани Півненко.

У липні 2023 р. Богдану Півненко призначили генеральним директором - художнім керівником Національного ансамблю солістів "Київська камерата".

Вона активно пропагує новітню українську музику. Неодноразово брала участь у прем’єрному виконанні творів видатних сучасних українських композиторів, багато з яких присвячені їй.

Для Богдани Півненко вже стало традицією відзначати власний день народження на сцені. І цьогоріч 27 січня у Національній філармонії України відбудеться концерт. " "Присвята" - святковий концерт до дня народження Богдани Півненко, визнаної амбасадорки української музики, віртуозної скрипальки. Більшість творів, що прозвучать у концерті, присвячені саме Богдані Півненко. Її талант надихнув цілу плеяду видатних композиторів - Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Володимира Зубицького, Золтана Алмаші, Вікторію Польову, Івана Небесного - на написання прекрасних творів", - Національний ансамбль солістів "Київська камерата".

"Цього року це буде особливий концерт в Національна філармонія України - певний підсумок моєї виконавської діяльності. У концерті прозвучать твори, присвячені мені. Як сказали мої друзі: "Скромно й зі смаком". Коли я читаю імена композиторів, яких я надихнула поруч з назвою твору написати "Присвячено Богдані Півненко", відчуваю, що прожила своє життя недаремно.", - Богдана Півненко. Вона гратиме разом із двома потужними колективами - Національним ансамблем солістів "Київська камерата" і Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України під орудою народного артиста України, диригента Володимира Сіренка.

Народилася Богдана Півненко в Харкові, де в художньо-промисловому інституті викладала її мама Алла Півненко. Навчалася в Київській музичній спеціалізованій школі-інтернаті імені М.Лисенка в класі скрипаля Богодара Которовича, одного з фундаторів української скрипкової школи. Закінчила Національну музичну академію, навчалася в аспірантурі.

З 2000 р. Богдана Півненко почала співпрацювати з Національним ансамблем солістів "Київська камерата".
Як продюсерка і виконавиця брала участь у створенні 12-дискової "Антології сучасної української музики", в оформленні якої використано роботи Івана Марчука. В "Антології" аудіо диски з записами творів М.Скорика, Є.Станковича, В.Сильвестрова, Б.Лятошинського, , В.Зубицького, І.Щербакова, З.Алмаші, О.Киви, О.Левковича, В.Польової.

Концерти, гастрольні поїздки, заняття з учнями, викладацька робота в Національній музичній академії. Темп її життя можна визначити музичним терміном "prestissimo" - дуже швидко. Вихідних днів у неї практично немає.

"Скрипаль для мене, незалежно від статі, - це коли людина не може жити без скрипки, коли інструмент стає голосом твоєї душі, потребою брати його та дарувати людям хвилини радості, приємного, божественного. А коли ще й чудово, або й віртуозно виходить, це - найвище задоволення.", - Богдана Півненко.

Многая літа!





Виконавці: Богдана Півненко



Інші:

«Гія Канчелі 90»
На сцені Нацопери відбудеться прем'єра балету "Лісова пісня"
До 20-річчя вистави «Наталка Полтавка» у Театрі імені Івана Франка відкриється ювілейна виставка
Філармонія Дніпра запрошує на закриття симфонічного сезону
Стартує III музичний фестиваль "Рівненські класичні резиденції"
Хореографиня Катерина Курман - лауреатка премії імені Анатолія Шекери 2025 року
Оперна співачка Зоряна Кушплер презентує у Львові нотну збірку українських арій і романсів та проведе вокальний майстерклас
Концерти в Одеському Ботанічному саду відкривають сезон
Народний камерний хор "Лукаш" відсвяткував своє 20-річчя
Житомирська обласна філармонія запрошує на відкриття Всеукраїнського фестивалю камерної музики
LISOVA: сучасна вистава відкриється вже 24 травня в Одеському оперному
Львівський залізничний вокзал прийняв театральний перформанс
Понад 165 тисяч гривень зібрали для ЗСУ під час двох благодійних концертів у Львівській філармонії
У ХНАТОБі відбудеться концерт «Гала-Балет» до 100-річчя театру
Бурнонвіль очима Френка Андерсена
Пішов із життя почесний громадянин Чернівців, народний артист України, видатний музикант, педагог і диригент
«Європейське рандеву»
Всеукраїнський фестиваль камерної музики «Pro│PHIL-music» запрошує меломанів
За лаштунками майбутньої премʼєри «Київ Модерн-балету»
У Харкові до Дня Європи в метро грав симфонічний оркестр
У Сумській філармонії - концерт пам'яті Олени Когут, яка загинула на Вербну неділю
Від початку повномасштабного вторгнення близько 20 виконаців Нацфілармонії виїхали за кордон
Поклін Матері
Камерата, концерт Ігоря Шамо (до 100-річчя від дня народження)
У Харкові покажуть оперу «Енеїда» Миколи Лисенка, яку не ставили в Україні понад 50 років
У Києві відбудеться ХХ Конкурс молодих акторів імені Івана Франка
В оперному театрі Дніпра з величезним успіхом відбулася прем'єра мюзиклу
Самбірська дитяча музична школа відзначила 70-річний ювілей
Музика для благодійної мети: концерт INSO-Lviv зібрав кошти на підтримку військовослужбовців
У Тернополі з'явився найбільший у світі фотопортрет Соломії Крушельницької
Травень у Музеях Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: музика, пам’ять, натхнення
Львівський органний зал дарує квитки піаністам
Кантата-симфонія «Кавказ»
Музика, що об’єднує континенти: у Чернівцях відбувся міжнародний благодійний концерт класичної гітари
На війні загинув балетмейстер і хореограф Віктор Войников
5 травня день народження Богдани Фроляк
Максим Ковтун - актор театру загинув на фронті
Вперше у Чернівцях – «RIZOL QUARTET»!
Події травня від Національного будинку музики
Свято зірок Одеської опери в Запоріжжі
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
7.jpg